Monitoring

Twój dom, firma pod stałą obserwacją

csm_Header-Startseite-modum_ba240ae061

Monitoring wideo znajduje coraz większe zastosowanie…

… w życiu codziennym naszego Przedsiębiorstwa lub gospodarstwa domowego. Każdy z nas chciałby czuć się bezpieczniej a w razie wypadków, kradzieży, włamań mieć materiał dowodowy, który ułatwi pracę odpowiednich służb czy posłuży do rozwiązania sprawy.

W dzisiejszych czasach w miarę rozwoju technologii systemy monitoringu stają się coraz bardziej dostępne na rynku oraz bardziej dostępne cenowo dla użytkowników, nawet domowych. W zależności od indywidualnego zapotrzebowania możemy wymienić trzy główne opcje budowy systemu monitoringu wideo:

System analogowy: wykorzystywany głownie w małych przedsiębiorstwach i prywatnych posiadłościach. Transmisja analogowa z technicznego punktu widzenia jest „starsza” niż cyfrowa, ale dzięki rozwojowi urządzeń, jakość obrazu jest coraz lepsza. Aby zapisać na dyskach twardych obraz z systemów analogowych – konieczna jest jego uprzednia digitalizacja za pomocą specjalnego modułu (analogowo-cyfrowego konwertera wideo). Najczęściej obowiązek ten spada na tzw. rejestrator – służący do zapisu wideo oraz do jego późniejszego przeglądania.

System cyfrowy (oparty o komunikację TCP/IP pozwala nam osiągnąć obraz w jakości HD nawet do 5 MP. Obecnie dzięki upowszechnieniu się tej technologii zbliżyła się ona cenowo do technologii analogowej. W systemach takich sygnał wideo wychodzący z kamery to zwykły strumień danych – taki sam jak w zwykłej sieci TCP/IP (Ethernet, WiFi). Tak, więc w każdej kamerze musi być obecny moduł (co do zasady działania identyczny jak w zwykłym cyfrowym aparacie) pozwalający na cyfrową transmisję. W takim przypadku rejestrator staje się urządzeniem znacznie prostszym. W praktyce może być to całkiem zwyczajny komputer. W prostych instalacjach systemów cyfrowych, jako kamer można używać nawet tanich tzw. kamer internetowych.Do wdrożeń profesjonalnych dysponujemy pełnym wachlarzem zaawansowanych kamer w przeróżnych konfiguracjach: np. do instalacji na zewnątrz, obrotowe, obrotowe z zoomem, o podwyższonej rozdzielczości a nawet termowizyjne – działające w zupełnych ciemnościach.

System HDCVI: Nowa technologia przesyłania obrazu poprzez kabel koncentryczny HDCVI (High Definition Composite Video Interface). Technologia, która przenosi poprzez kabel koncentryczny rozdzielczości 720p, 1080p i pozwoli instalatorom wykorzystać wszystkie zalety dobrze znanych systemów analogowych a nawet da im większe możliwości.

System hybrydowy: połączenie systemu analogowego z systemem TCP/IP, zastosowanie tego rozwiązania pozwala nam zachować część istniejącej infrastruktury analogowej z możliwością rozszerzenia o kilka kamer TCP/IP. Jest to tańsze rozwiązanie, ponieważ pozwala nam zyskać lepszą jakość w newralgicznych miejscach stosując kamery IP megapikselowe z zachowaniem części kamer analogowych.

Rejestrator TRYBRYDOWY: jest to urządzenie łączące trzy w/w systemy ( analogowy, TCP/IP oraz HDCVI). Pozwala to nam na zastąpienie starego systemu analogowego z możliwością rozbudowy o kolejne kamery IP.

Działamy kompleksowo – doradzamy, dostarczamy urządzenia, zajmujemy się montażem systemów monitoringu, telewizji przemysłowej oraz ich uruchomieniem. Posiadamy własną ekipę montażowo-serwisową, która zapewni Państwu w pełni profesjonalną obsługę. Nasi specjaliści to – zaufanie, jakość, solidność i przede wszystkim ponad 10 letnie doświadczenie.

Zajmujemy się również serwisem istniejących już rozwiązań – urządzeń.

W praktyce oznacza to, że nasza firma przeprowadza cały proces od początku do końca- a więc od analizy sytuacji, projektu monitoringu, poprzez dostawę urządzeń, ich instalację, konfigurację po serwis.

Ofertę naszą kierujemy do:
– Podmioty gospodarcze
Bez-nazwy-2
przykładowo - Magazyny
– Instytucje publiczne
Busy employees
przykładowo - Urzędy
– Osoby prywatne
monitoring
przykładowo - Podjazd, garaż